301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 12:05 Bu haber 1285 kez okundu
 
AKAMDER İnşaat Sektörünü Etkileyen Sorunları Ele Aldı
AKAMDER son günlerde İnşaat Sektörünü derinden etkileyen maliyet zamlarının konuşulduğu ortamda bir soluk olacak Harç İadelerinin alınabileceğini gündeme getirdi.
YAŞAM Haberi
AKAMDER İnşaat Sektörünü Etkileyen Sorunları Ele Aldı

AKAMDER in dernek binasında yapılan kahvaltılı toplantının bürokrasi konukları Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, İl Müdür Yardımcısı M. İskender Özdemir, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya konuklar arasında yer aldı.

MÜTEAHHİTLERİMİZİN YANINDAYIZ

Adana Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin toplantıdaki açıklamasında;” Görev alanımız dolayısıyla iç içe olduğumuz Müteahhitlerimizin her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle son yıllardaki yapılan sektörel işlerindeki kalitenin yüksek olması ve önemli başarıları için kurum olarak Müteahhitlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca göreve geldiğim ilk günden itibaren Sektöre önemli katkılar koyan ve sürekli istişare halinde olduğumuz AKAMDER e ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonrada istişarelerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

SEKTÖRE AZDA OLSA NEFES ALDIRACAK

Toplantıya katılan sektörün diğer STK’ larından AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) Başkanı Nadir Vurankaya açıklamasında; “İnşaat Sektörü olarak geçirdiğimiz zor günlerde AKAMDER in gündeme getirdiği harçların iadesi konusundaki gayretleri için teşekkür ediyorum. Bu adım azda olsa bizlere nefes olacak bir gelişmedir. Ayrıca Sektörün sorunları ve gelişimi konusunda AKAMDER in yanında olmaya devam edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

MÜTEAHHİTLERİMİZİN HAKKINI ARIYORUZ

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “6306 sayılı kanunun 7. Maddesi 9. Fıkrasına istinaden Müteahhitlerimizin ödediği tapu harçları ve Damga Vergisi harçlarının taraflara geri ödenmesine ilişkin işlemler yapılacaktır. Derneğimizin Hukuk Müşavirleri Kentsel Dönüşüm kapsamında Müteahhitlerimizin ödemiş oldukları Tapu Harçları iadesi konusunda gerekli desteği vereceklerdir. Bu konuda AKAMDER olarak Müteahhitlerimizin haklarının geri alınmasını sağlayacağız. Ayrıca sektör olarak her zaman desteklerini yanımızda htiğimiz Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, Müdür Yardımcısı M. İskender Özdemir, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya ya teşekkür ediyoruz.” diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKAMDER, İnşaat, Sektörünü, Etkileyen, Sorunları, Ele, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1