301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 16:19 Bu haber 2020 kez okundu
 
Menevşe: “İlaç ve tıbbi cihaz sektörünün tahsilat problemi çözüme kavuşturulmalı”
Ülkelerin en stratejik öneme sahip sektörlerinden olan sağlık sektörünün ayakta kalabilmesi için tedarik zincirince aksama olmaması gerektiğini vurgulayan Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, tıbbi cihaz, medikal ve ecza depoları gibi firmaların tahsilat sorununun çözümü için yetkililere çağrıda bulundu.
EKONOMİ Haberi
Menevşe: “İlaç ve tıbbi cihaz sektörünün tahsilat problemi çözüme kavuşturulmalı”

Medikal ve tıbbi malzeme sektörünün kamu ve üniversite hastanelerinden aylardır ödeme alamamalarının ilerde daha önemli sıkıntıları beraberinde getirebileceğini ifade eden Menevşe,

“Sağlık sektörünün, özellikle yaşadığımız bu zorlu pandemi sürecinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Tedavide; hızlı müdahale, aksamayan ilaç ve tıbbi malzeme tedarikinin ne derece önemli olduğu aşikârdır. Sağlık sektörü paydaşlarından olan medikal ve tıbbi malzeme sektörü uzun zamandır, kamu ve üniversite hastanelerinden ödeme alamadıkları için işlerini sürdürebilme konusunda finansman sorunu yaşamaya başlamışlardır. Geri ödeme süreleri; kamu hastanelerinde 14-15 ayı, üniversite hastanelerinde ise 36 ayı geçmektedir. Bu durum, ilerleyen zamanlarda vatandaşların sağlığı için geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir” dedi.

Ödemelerle ilgili Koronavirüs salgını öncesinde de problemler yaşandığını anımsatan Başkan Menevşe, vatandaşların kesintisiz sağlık hizmeti alabilmesi için medikal ve tıbbi malzeme sektörünün tahsilat probleminin ivedilikle çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ziyarette Meclis Üyesi Emine Demirci, Komite Başkanı Yusuf Demirel ve İsa Çiçekli ile ATO Genel Sekreterİ Birol Yarman hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Menevşe:, “İlaç, ve, tıbbi, cihaz, sektörünün, tahsilat, problemi, çözüme, kavuşturulmalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1