301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 10:45 Bu haber 451 kez okundu
 
‘Seyhan Belediyesi’ ve ‘UCİM’ Çocuk İstismarının Önlenmesi İçin İşbirliği Yapacak
Seyhan Belediyesi ile UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği arasında “çocuk ihmal ve istismarı ile mücadelede kurumsal işbirliğine dair protokol” imzalandı. Protokol kapsamında Seyhan Belediyesi ve UCİM işbirliğiyle çocuk istismarının önlenmesine yönelik olarak hem belediye personeline hem de halka açık duyarlılık oluşturacak eğitim, seminer, sempozyum, çalıştaylar düzenlenecek.
YAŞAM Haberi
‘Seyhan Belediyesi’ ve ‘UCİM’ Çocuk İstismarının Önlenmesi İçin İşbirliği Yapacak

Seyhan Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde işbirliği protokolü Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Rukiye Çinkılıç ile UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan tarafından imzalandı.

HEDEF TOPLUMSAL DUYARLILIK OLUŞTURMAK

Çocukların beden ve ruh sağlığına zarar veren istismar ve ihmal davranışlarından korunmasının önemini vurgulayan Başkan Yardımcısı Av. Çinkılıç, çocuk istismarının önlenmesi konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmak istediklerini söyledi.

ÇOCUKLAR KORUNARAK SAĞLIKLI BİREYLER HALİNE GELEBİLİR

Çocukların her tür duygusal, fiziksel ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korunarak bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler haline gelebileceğini aktaran UCİM Genel Başkanı Özkan, bu konuda Seyhan Belediyesi ile yapılan işbirliğinin büyük önem taşıdığının altını çizdi. Özkan, Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve belediye çalışanlarına işbirliği ve duyarlılığı için teşekkür etti.

BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK

İmzalanan işbirliği protokolü ile hem Seyhan Belediyesi personeline hem de halka yönelik eğitim, seminer, sempozyum, çalıştaylar düzenlenerek çocuk istismarının önlenmesi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Seyhan, Belediyesi’, ve, ‘UCİM’, Çocuk, İstismarının, Önlenmesi, İçin, İşbirliği, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1